Sójový olej panenský 500ml

Sójový olej panenský 500ml

V sójovém oleji je z mastných kyselin zastoupena zejména kyselina linolenová, která je v rostlinných olejích poměrně málo rozšířená. Obsahuje také vysoký podíl lecitinu. Sójový olej je velmi lehce stravitelný. Při výrobě jsou sójové boby nejprve mechanicky očištěny a částečně oloupány, aby se zjemnila chuť oleje. Poté jsou lisovány za studena, bez použití rozpouštědel. Následuje několikeré filtrování oleje přes savý papír.

  • Cena: 153 Kč
  • Cena: 176 Kč s DPH

Skladové číslo: 459071

Výrobce: BioPlanéte

Složení: sójový olej *

* suroviny z ekologického zemědělství

 

Přednosti BIO panenského sójového oleje: Sójový olej má použití při arterioskleróze, snižuje hladinu cholesterolu. Doporučuje se zvláště pro diabetiky a neurotiky. Důležitý je také pro výživu, růst, regeneraci tkání a fungování imunitního systému.

Zvláštnosti: Sójový olej se získává lisováním sójových bobů. Sója patří mezi luštěniny a největší pěstitelskou oblastí je Amerika, kde se pěstují obrovské monokultury. Ty jsou udržitelné pouze s použitím velkého množství zemědělské chemie. Většina zpracovávané konvenční sóji pochází z těchto monokultur. Sójové boby, ze kterých se lisuje náš olej, byly vypěstovány na ekologických farmách především z Evropy.

Použití: Podobně jako u ostatních panenských olejů se doporučuje jeho užívání za studena – v přirozeném stavu. Sójový olej se hodí k syrové stravě, do salátu nebo na nakládání zeleniny. Typická výrazná chuť se dobře hodí k výrazným pokrmům. Tento olej je vhodný k dušení s vodou, ale nesmí se na něm smažit.

 

Kalorické hodnoty/energie (na 100 ml):

Energie kJ / kcal: 3700 kJ / 884 kcal

 

Země původu: Francie

Košík

Přihlášení

Přihlášení